مرجع مقالات رسمی سئو مرجع مقالات رسمی سئو .

مرجع مقالات رسمی سئو

فراگیری قدم به قدم فعال‌سازی گوگل آنالیتیکس :


در بالا لازم میباشد برای کاربرانی که شناخت متعددی با گوگل آنالیتیکس و ارزیابی تارنما ها شناخت کافی ندارند توضیحات مختصری در این باره داده شود. برای باز نگری شرایط تارنما ها لازم میباشد تا داده های هر سایت باز بینی و آنالیز شوند تا بتوانیم اطلاع دقیقی از ترازو بازدید، محل ورود ، تلاش و … وبسایت هایمان داشته باشیم و بتوانیم مبتنی بر آنان برنامه های آینده ی خویش را طرح ریزی نماییم . به این مراد گوگل یک نرم افزار سئو در مشهد  بسیار کاربردی زیر اسم گوگل آنالیتیکس را به طور بدون‌پول ارائه کرده است که یوزرها میتوانند از روش عضویت در آن نسبت به بررسی وبسایت هایشان مبادرت کنند. گوگل آنالیتیکس ابزار های بسیار قدرتمندی در قضیه ارزیابی تارنما ها به طور بسیار تخصصی و بدون نقص همدم با ارائه ی آمار و گزارشات تحلیلی بسیار توسعه یافته را به یوزرها ارائه کرده است. ولی این نکته را نیز در حیث داشته باشید که گوگل آنالیتیکس یک ورژن ی تجاری نیز دارااست که حتماً نسبت به ورژن ی مجانی عادی مزایای دیگری خواهد داشت.

دقت : این مقاله آموزشی در مورخ 21 بهمن 1398 آیتم باز بینی و دستکاری قرار گرفته میباشد.


ما با به کارگیری از ابزار های متنوع گوگل آنالیتیکس می‌توانیم محل ورود‌ها، صفحه های محل ورود دهنده، یوزرها وارداتی، عمل‌های یوزرها، دوره حضور و مسیر خروجی، کمپین های تبلیغاتی و تکنولوژی های آیتم استعمال آن ها را باز‌نگری و محاسبه نماییم و به طور تماما ماهر این موردها را یار با جزعیات بی نقص مثل مرورگر گزینه به کارگیری ی یوزرها، شیوه ی ورود دسکتاپی یا این که موبایلی ، شهر و …. را داشته باشیم.

فراگیری قدم به قدم فعال‌سازی گوگل آنالیتیکس :
برای راه اندازی خدمت گوگل آنالیتیکس بر روی وبسایت 2 پیش نیاز خواهید داشت:

حساب گوگل
کانکشن این نام مجاز نمی باشد که به جهت تحریمات برای ip کشور ایران غیر قابل دسترس می‌باشد.
بعداز تنظیم 2 آیتم فوق بایستی به URL تحت مراجعه‌کنید:

https://www.google.com/analytics

با ورود به ورقه ی گوگل آنالیتیک ، بر روی SIGN IN کلیک کنید

 

از منوی گشوده گردیده Google Analytics را گزینش نمائید.

 

در‌این مرحله درصورتی که از قبلی وارد حساب گوگل خویش نشده باشید، به برگه ی ورود به حساب جیمیل وارد میشوید و در غیر این رخ وارد برگه ی Sign Up گوگل آنالیتیک خواهید شد.

بعداز ورود به کاغذ ی Sign in to continue to Google Analytics نشانی جیمیل خویش را وارد فرمائید و بر روی Next کلیک نمائید.

 

گذرواژه ی جیمیل مربوطه را وارد نموده و بر روی Sign in کلیک فرمایید.

 

اکنون وارد ورقه ی Sign Up گوگل آنالیتیک خواهید شد.بر روی Sign Up کلیک نمائید.

 

درین مرحله وارد ورقه ی New Account خواهید شد.

 

در‌این برگه نخست لازم میباشد معلوم کنیم قصد Track (تعقیب کردن) یک Mobile App یا این که نرم افزار موبایلی را داریم یا این که یک تارنما؟ ما WebSite را تعیین می کنیم.

به دنبال فیلد های ذیل را بایستی کامل شدن فرمایید:

Account Name : اسم حساب
Website Name : اسم تارنما
Website URL : نشانی وب سایت
Industry Category : مورد وب سایت
Reporting Time Zone : گزینش حالت وقتی بر روی جمهوری اسلامی ایران
در پایان بر روی Get Tracking ID کلیک فرمائید.

 

بعد از آن مقررات گوگل آنالیتیک برای شما نشان داده می شود که بعد از مطالعه و تایید بر روی I Accept کلیک فرمائید.

 

بعداز تایید ضوابط کد منحصر شما داده میشود که باید این کد را در Head وبسایت خویش قرار دهید. همان طور که گوگل نیز سفارش می نماید بهتر میباشد کد در Head وب سایت قرار داده شود تا در صورتی وبسایت به طور بدون نقص بارگزاری نشد کد گوگل آنالیتیک خوانده شود، درصورتی که که سیستم رئیس محتوا های جوملا یا این که وردپرس به کارگیری می‌نمایید می بایست نخست فولدر های قالب خویش را پیدا فرمائید و بعد کد ذیل را در تگ head قالب خویش بیشتر فرمائید، در قضیه قرار دادن کد گوگل آنالیتیکس در سیستم رئیس محتوا های متعدد مقاله‌ها متعددی منتشر شده‌است که می‌توانید راجبه آن کاوش فرمایید، ولی نگران نباشید فعالیت بسیار معمولی ای میباشد.

 

برچسب: سئو در مشهد،
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۱ مرداد ۱۳۹۹ساعت: ۱۰:۵۰:۴۴ توسط:علی پور موضوع: نظرات (0)