مرجع مقالات رسمی سئو مرجع مقالات رسمی سئو .

مرجع مقالات رسمی سئو

نحوه شناسایی ناکارآمدی عبارات کلیدی یا این که کنیبالیزیشن در وب سایت

 


نحوه شناسایی ناکارآمدی عبارات کلیدی یا این که کنیبالیزیشن در وب سایت


شناسایی خلل کنیبالیزیشن (cannibalization) در تارنما به هیچ عنوان فعالیت مشقت وجود ندارد. امّا اینکه چقدر دوره چیره شود به طور کامل به تعداد صفحه های شما بستگی داراست.

خط مش ابتدایی آن این میباشد که شما لیستی از تمام صفحه ها سئو در مشهد خویش و کلیدواژه های اصلی هر مورد را تهیه و تنظیم فرمایید و آن‌گاه با بازبینی ظریف کلیدواژه ها، صفحه ها که مستعد ایراد ناکارآمدی لغت ها کلیدی می‌باشند را شناسایی نمایید. این در واقع نحوه دستی جستن خطاها تارنما میباشد، امّا در شرایطی‌که وبسایت شما گسترده میباشد و صفحه های متعددی دارااست، تهیه و تنظیم این لیست و آنالیز کردن رنک فعلی یک به یک تمام کلیدواژه کاری مشقت بار و دشوار خواهد بود.

شیوه دیگر شناسایی این اختلال، به کار گیری از ابزارهایی میباشد که برای این عمل پباده سازی گردیده اند. کلاً، ابزارهای در دست گرفتن و رصد منزلت کلیدوازه های تارنما شما می‌توانند در‌این راستا به شما یاری نمایند. امّا درین خصوص، ابزارهایی مانند RankRanger موجود هست که با بازنگری کلیدواژه ها و URL های شما می‌تواند صفحاتی که مستعد خلل کنیبالیزیشن میباشند را شناسایی کرده و به شما معرفی نمایند.

دقت داشته باشید که Keyword Cannibalization یک مقوله سیاه و سپید و مطلق وجود ندارد. بعضی وقتها شاید نتوان به طور صد در صدی اعلام کرد که آیا دو ورقه نقص‌ ناکارآمدی دارا‌هستند یا این که نه. امّا در صورتی‌که حس می‌کنید که می‌توانید دو برگه و دو کلیدواژه شبیه را در یک کاغذ بگنجانید، قطعا کارایی فرمایید که برای پرهیز از بروز اختلال این فعالیت را انجام دهید.

بعداز شناسایی صفحاتی که خلل دارا هستند، قدم‌بعدی این میباشد که ایراد را برطرف فرمائید.

به چه شکل ایراد کنیبالیزیشن یا این که ناکارآمدی لغت ها کلیدی را برطرف کنیم؟
همان گونه که گفته شد، کنیبالیزیشن ممکن میباشد در سطح های مختلفی فیس دهد و در سود، شیوه برطرف کردن آن را بایستی با دقت به مدل هر خلل در لحاظ گرفت.

نحوه هایی که پیرو معرفی میگردند، شیوه های متداولی میباشند که برای برطرف کردن ایراد cannibalization در seo وب سایت به کار گیری میگردند.

استعمال از ری دایرکت ۳۰۱
پس از شناسایی ایراد، ویّلین کاری که می بایست انجام دهید این میباشد که از خویش بپرسید آیا اینجانب همگی این صفحه های به طور کامل شبیه هم را نیار دارم؟ آیا پاسخ منفی میباشد کاری که بایستی انجام دهید به کار گیری از ۳۰۱ redirect میباشد.

برای ری دایرکت کردن صفحه ها در لحاظ بگیرید که کدام ورقه از اتوریتی و رده بالاتری شامل است و آن گاه ری دایرکت را انجام دهید. پس از انجام ری دایرکت ممکن میباشد نیاز باشد پیوند های داخلی و تگ توضیحات را نیز باز بینی نمایید.

 

 


برچسب: ،
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۲۸ تیر ۱۳۹۹ساعت: ۱۰:۱۸:۵۰ توسط:علی پور موضوع: نظرات (0)