مرجع مقالات رسمی سئو مرجع مقالات رسمی سئو .

مرجع مقالات رسمی سئو

دانلود سایت مپ از یک سایت

دانلود
سایت مپ از یک سایت بعضی تارنما ها به شما قابلیت و امکان می دهند که برای وبسایت خویش یک سایت مپ ایجاد کنیم . شما می‌توانید به این وبسایت ها رفته و با ورود نشانی سایت و بقیه مشخصات مراد شده برای سایت خود یک تارنما مپ ایجاد کرده و آنرا دانلود و در آخر نیز در سرور خویش بار گذاری کنید . وب سایت های بدون‌پول و غیر بدون پول بخش اعظمی در سراسر اینترنت به ایجاد وب سایت مپ اختصاص دارا هستند . از دارای شهرت ترین این سایت ها میتوان به وب سایت xml-sitemaps .com اشاره کرد . این وب سایت دوچندان ساده و با چند کلیک تارنما مپ را برای شما تولید می نماید . اختلال به کار گیری از این جور سایت مپ ها در داینامیک نبودن آنان است . یعنی این‌که هر بارکه بخواهید یک صفحه را به وب سایت خویش بیش تر نمایید بایستی یک تارنما مپ نو دانلود و جایگزین تارنما مپ گذشته نمائید .

سئو در مشهد

استعمال
از پلاگین های سایت مپ ساز با اعتنا به مدل سیستم مدیر محتوا وبسایت خود می‌توانید افزونه های مجانی و غیر بدون پول بخش اعظمی بیابید که بسادگی یک نقشه وب سایت ساخت می کنند . تعداد این پلاگین ها بقدری می‌باشد که نامبردن آنان خود یک سری و تعدادی ورقه خواهد شد . به این ترتیب بهترین رویکرد برای یافتن افزونه دلخواه خود این می باشد که، در پنل مدیر وبسایت خود در نصیب دانلود افزونه ها بدنبال افزونه های مربوطه جستجو کرده و با اعتنا به میزان محبوبیت و توضیحات افزونه آن را دانلود و استعمال نمائید . از مزایایی این شیوه داینامیک بودن تارنما مپ و عدم نیاز به دانلود مداوم یک نسخه نو از نقشه سایت هست .

برنامه
نویسی برای تولید سایت مپ همانگونه که گفته شد سایت مپ از زبانی به نام XML استعمال می کند . لهجه XML زیاد شبیه به HTML هست و یک گویش برنامه نویسی مثل ASP یا این که PHP براحتی می تواند مطابق استاندارد برای شما یک فایل XML تولید نماید . برنامه نویسان از این قابلیت زمانی استفاده می نمایند که بخواهند ایندکس شدن قسمت های گوناگون سایت را در اختیار صاحب سایت قرار دهند . یعنی با این رویکرد شما به تیتر صاحب یک تارنما میتوانید تصمیم بگیرید که آیا مایل می‌باشید ورقه تولید گردیده در گوگل ایندکس شود یا این که خیر . مهم ترین خصوصیت وب سایت مپ های ساخت گردیده با این روش،قابلیت ویرایش بالا می‌باشد . شما میتونید برای صفحه ها متعدد گزینه اضافه کردن به نقشه تارنما قرار بدید و تنظیمات بسیار دیگری را نیز برای استفاده کننده تولید فرمائید .

رابطه
بیش از حد صفحه ها در وبسایت مپ ممنوع گاهی وقتی به کاربران میگوییم که می بایست صفحه ها به هم مرتبط باشند ، از تمامی صفحه ها به کلیه صفحه های لینک و پیوند های بی ادله ایجاد می نمایند . بطور مثال مقاله فراگیری فیزیک را به یاد آشپزی در بخش وبلاگ تارنما مرتبط می کنند . اینکار نه تنها اثرگذار نیست، بلکه مضر نیز هست . موتورهای جستجو و یوزرها باید بتوانند ارتباط فی مابین صفحه های را بیابند، با پیچیدگی بیهوده رابطه در میان صفحات، قابلیت یافتن ارتباطات برای کاربران و موتورهای جستجو طاقت فرسا خواهد شد .

 

ارتباط
صفحه ها در سایت مپ

عدم
بضاعت یافتن نقشه وب سایت در موتورهای جستجو موتورهای جستجو درپوشه اساسی وب سایت شما به دنبال فایل Sitemap .xml کاوش می کنند .در صورتیکه نقشه وب سایت را با نشانی دیگری ذخیره کرده اید می‌توانید در گوگل اینترنت مستر این آدرس را به گوگل معرفی کنید، تا گوگل بتواند نقشه سایت را بیابد . از صفحه حیاتی سایت به وب سایت مپ خویش لینک بدهید . این فعالیت علاوه بر این که به بی آلایش خیس یافته شدن وبسایت مپ امداد می کند . تجربه کاربری خوشایندتری، برای یوزرها به همپا دارد . بخش اعظمی از کاربران هنگام بازدید از یک سایت، به نقشه تارنما هم مراجعه می نمایند .

طرز
گزینش صفحات و پست ها برای اضافه کردن به نقشه HTML در صورتیکه نخواهید که تمام صفحه های تارنما در نقشه HYML قرار داشته باشد . این صفحات را به طبع در نقشه سایت نگه دارید . ورقه در رابطه ما ، تماس با ما ، پستهای جدید، بایگانی پست ها ، اخبار نو و بایگانی خبر، به این ترتیب علاوه بر ساده خیس شدن ورقه وب سایت مپ به یوزرها امکان میدهید، که با رفتن به صفحات آرشیو بقیه مطالب منتشر شده را نیز مطالعه کنند . می توانید ساختار درختی یک سایت مپ را در ورژن HTML بصورت گرافیکی پیاده فرمائید . با امداد کتابخانه های جاوا اسکریپت این ساختار درختی قادر است از جذابیت های گرافیکی بیشتری هم استعمال نماید . به یاد داشته باشید که یوزرها برای دسترسی به تمام وبسایت وارد کاغذ نقشه تارنما می شوند . براین اساس هنگام حذف یک کاغذ و یا این که یک نوع بندی خاص، از وب سایت مپ مطمئن باشید که آن ورقه یا مدل بندی مسئله حیث کاربران نباشد . بعضی تارنما ها در وب سایت مپ نسخه HTML صفحاتی را که از منو قابل دسترس می باشند را از نقشه وبسایت حذف می کنند برای مثال دسته بندی هایی مانند مقاله‌ها ، خبر‌ها و غیره را از سایت مپ حذف می کنند . این تارنما ها گمان می نمایند که یوزرها در شرای بخواهند وارد این دسته بندی ها شوند، از آیتم های ذی‌ربط در منو براحتی می توانند وارد این صفحه ها شوند . این شیوه تاءمل تماما اشتباه می باشد . تجربه کاربری به کاربران میگوید، که از نقشه تارنما می‌توانند براحتی به تمام وبسایت شما دسترسی داشته باشند . در‌صورتی‌که شما ورقه یا جور بندی خاصی را از نقشه حذف نمائید . بخش اعظمی از یوزرها گمان خواهند کرد که آن صفحات و یا گونه بندی ها اصلا در وب سایت شما وجود ندارند .

بسیاری از کاربرانی که به کاغذ سایت مپ مراجعه می نمایند . هدفشان اطمینان از وجود و یا این که عدم وجود یک ورقه یا این که یک نوع بندی خاص میباشد و با عدم مشاهده آن وقت خویش را صرف کاوش در منو سایت نخواهند کرد . ممکن است با خویش بگویید این فرمان که به طور کامل معلوم و صریح هست و نیازی به تعبیر و تفسیر ندارد . اما حقیقت این میباشد که این خطا در بخش اعظمی از وب سایت های کمپانی های پباده سازی وب سایت نیز مشاهده می گردد و این مورد نشاندهنده آن است که بخش اعظمی از کاربران حرفه ای وب سایت نیز به آن بی دقت بوده اند .

نتیجه‌گیری

هر دو نقشه‌های وب سایت XML و HTML به موتورهای کاوش برای محاسبه (crawl) وبسایت شما یاری مینمایند . تفاوت حیاتی این می‌باشد که یک نقشه وبسایت HTML امداد به بازدیدکنندگان برای ارتقا درک جامع از سایت شما می‌کند؛ در حالی که XML به طور مختص برای دیده شدن سایت به وسیله موتور جستجو می باشد . زمانی که شما صفحه های و محتوای جدید به سایت طولانی تر می کنید شما می توانید از نقشه‌های XML برای اطلاع به موتورهای جستجو به کار گیری نمایید . اکنون شما ادراک تفاوت در بین نقشه‌های تارنما XML و HTML را پیدا کردید . پیشنهاد این می‌باشد که هر دو را با نیز داشته باشید . داشتن هر دو اعتماد به نفش ما را مراقبت خواهد کرد و به میزان کافی میدانید که شما هیچ کدام از بعد ها سئو را از دست نداده اید . شما مطمئن خواهید شد که گوگل وب سایت و صفحه ها شما را پیدا می کند و همچنین کاربران صفحه ها شما را پیدا خواهند کرد . به این ترتیب داشتن هر دو نقشه وبسایت بهترین راه و روش برای داشتن وبسایتی استفاده کننده پسند و مؤثر در جایگاه بندی آن می‌باشد . نقشه سایت برای یافتن صفحه ها وب سایت بوسیله موتور کاوش و سئو تارنما نقش حیاتی دارد .

 


برچسب: سئو سایت،
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۱۹ اردیبهشت ۱۳۹۸ساعت: ۰۹:۳۸:۰۴ توسط:علی پور موضوع: نظرات (0)