مرجع مقالات رسمی سئو مرجع مقالات رسمی سئو .

مرجع مقالات رسمی سئو

نمایش ستاره و ستاره دار شدن در نتایج گوگل به قیمت پنالتی!


دوستان خوب متعددی سوال می‌کنند که چطور ستاره رو برای صفحاتمون بذاریم؟گذشته از اینکه آغاز کنم می بایست بگم، تا هم اکنون هفت هشت گزینه رفع پنالتی از جور Manual Action بخاطر همین ستاره دار شدن صفحه های وب سایت ها، برای اشخاصی که به اینجانب مراجعه کردند انجام دادم!تصویر بالا یک جور از پنالتی مربوط به برند آپ می باشد.

سئو در مشهد

بذارید این کلام کوچه بازاری رو به حالت علمی خیس و فنی خیس کلام بزنیم! سوال عزیزان در واقعیت اینه که چطور rating رو در structured data (برند آپ) برای صفحاتمون فعال کنیم تا هم در Search Appearance سرچ کنسول قابل تماشا باشه هم منجر ارتقاء CTR ما بشه.

شما می بایست سه شرط رو داشته باشید تا بتونید از این برند اپ به کارگیری نمایید در غیر این فیس معطل پنالتی از گونه Manual Action به علت Spammy Markup باشید:
۱- یا این که در ورقه نوشته‌ی علمی به کارگیری نمایید یا این که در برگه یک جنس یگانه

۲-کاغذ شما کاغذ عده ای از تولیدها/مقاله ها/ یا این که هر مدل کاغذ گونه ای و جمعی نباشه که دربرگیرنده کاغذ در آغاز هم میشه.یعنی برای ورقه ابتدا، نمیتونید استعمال نمایید.مگر اینکه برگه ابتدا کاغذ یه نوشته‌ی علمی یگانه یا این که یک جنس مختص باشه که بدون شک اینطور وجود ندارد.توجه فرمایید زمانی میگیم فرآورده، یعنی دقیقا یک کالا دارنده ارزش با نام و مارک و نوع مشخص و معلوم.

۳-درجه بندی امتیاز های اون پست حقیقی و واقعی باشه و Fake نباشه.یعنی از سمت استفاده کننده، قابل کلیک باشه.استفاده کننده بتونه کلیک کنه و امتیاز تثبیت کنه برای اون متاع یا این که نوشته ی علمی

سوال هایی که شرایط کنونی در ذهنیت شما نقش بست:
۱- اما اینجانب هنگامی تو Structured Data Testing Tool می‌زنم هیچ اروری نشون نمیده و تماما شناخته برند آپ های اینجانب رو!

مثل این می مونه که معیار تیزی و همت یک خنجر رو آزمایش نمائید و برید باهاش قتل انجام بدید و بگید اینجانب آزمایش کردم شمشیر سلامت بود! چه ربطی داره؟! کدتون درسته البته جای صحت استعمال نشده! ابزار گوگل تنها داره از لحاظ syntax بررسی میکنه.ابزار آزمایش گوگل که نمیتونه درجا متوجه بشه، شما جای صدق ازین کد استعمال کردید یا این که خیر! صرفا میتونه بفهمه کد، صحیح مندرج.اینکه جای صدق نوشته شده یا این که خیر رو این ابزار بهتون نشون نمیده.

۲-البته اینجانب خیلی وب سایت ها رو دیدم که سوای فرآورده یا این که نوشته‌علمی و مجموعاَ جای غلط به کار گیری کردند اما ستاره دار شدند!

دست شما هم گشوده است اما در حیث داشته باشید ممکنه پنالتی بشید و هر پنالتی یک سوابق منفی و کاهش اعتماد گوگل و کاهش Trust Rank شماست و هم اینکه یوزرها دیگه و رقبا می تونن Report نمایند.این گزارش دادن مغایر گزارش بک پیوند فراهم کردن و… بسیار بدیهی می‌باشد و سریعا اعمال میشه زیرا برای گوگل بسیار بدیهی می‌باشد و گوگل مطمئن است که خویش شما انجام دادید زیرا درون وبسایت شماست(مغایر بک پیوند مبلغی).پس مشاهده کنید آیا حاضر می باشید این مورد ها رو بپذیرید؟در‌حالتی که می باشید، خیلی هم خوبه اینجانب هم توصیه می‌کنم استعمال نمایید! این دیگه Gray Hat وجود ندارد.اینجانب خودم طرفدار طریق های کلاه خاکستری هستم.این تماما Black Hat می‌باشد


برچسب: سئو در مشهد،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۲۰ شهریور ۱۳۹۸ساعت: ۰۷:۱۶:۱۰ توسط:علی پور موضوع: نظرات (0)

در‌حالتی که اسم گوگل وبمستر تولز


در‌حالتی که اسم گوگل وبمستر تولز (Google Webmaster Tools) برای شما آشناست، پس می اقتدار اذعان کرد به صورت ناخواسته با کنسول جستجوی گوگل (Google Search Console) شناخت دارید. از آنجایی که گوگل وبمستر تولز (GWT) به یک منشاء با ارزش برای طولانی تر اشخاص همچون وبمسترها، متخصصان بازاریابی، سئوکاران، طراحان، صاحبان کسب وکارها و توسعه و گسترش دهندگان نرم افزار ها تبدیل شد، کمپانی گوگل تصمیم گرفت در ماه مِی سال 2015 اسم آن را تغییر تحول دهد تا به کارگیری از آن طیف گسترده تری از اشخاص را دربرگیرنده شود.

سئو در مشهد

در‌صورتی‌که با گوگل وبمستر تولز یا این که گوگل سرچ کنسول شناخت ندارید، بهتر میباشد درین نوشته‌علمی یار ما باشید. گوگل سرچ کنسول (Google Search Console) یک خدمت بدون پول می‌باشد که به شما اذن می‌دهد داده ها بسیار خوب و مفیدی را در زمینه ی تارنما خویش و اشخاصی که از آن مشاهده مینمایند، بدست آورید.

شما می‌توانید از این خدمت برای یافتن اطلاعاتی مانند تعداد اشخاص مشاهده کننده از تارنما و روش دسترسی آن ها به تارنما به کارگیری نمائید. همینطور این خدمت به شما می‌گوید که چه کاغذ ای از تارنما شما دربین اشخاص طولانی تر دوست داستنی بوده میباشد یا این که اینکه بازدیدکنندگان برای بازدید سایت شما از گوشی به کارگیری مینمایند یا این که رایانه فردی. شما میتوانید از کنسول جستجوی گوگل برای رفع ایرادات، تثبیت نقشه وب سایت و تولید و باز نگری فولدر robots.txt نیز به کارگیری فرمائید.

آیا می‌خواهید با تجهیزات مخصوص بفرد گوگل سرچ کنسول آشنا گردید؟ پس با ما یاروهمدم باشید.

افزودن و تایید یک تارنما در کنسول کاوش گوگل
در شرایطی که با کنسول جستجوی گوگل آشنا نیستید و جدیدا با آن آشنا گردیده اید، بایستی پیش از انجام هر کاری، وب سایت خویش را در آن بیش تر کرده و آنگاه تایید فرمایید. طولانی تر و تایید کردن تارنما در کنسول جستجوی گوگل به گوگل اثبات میکند که شما مالک وبسایت، وبمستر یا این که یک استفاده کننده مجاز در آن تارنما می باشید.

مهم خیس از همگی این میباشد که کنسول کاوش گوگل داده ها و منظره دقیقی در باب تلاش وبسایت آماده می‌کند. گوگل عشق و علاقه چندانی ندارد که‌این داده ها را در چنگ هر کسی قرار دهد. افزودن وب سایت به گوگل سرچ کنسول روند بسیار معمولی ای هست.

در آغاز وارد حساب خویش در گوگل سرچ کنسول گردید. بعداز اینکه وارد شدید، باکسی را کنار دکمه قرمز‌رنگ بازدید خواهید کرد که عبارت Add Property روی آن درج شده می‌باشد.

یادگرفتن گوگل وبمستر تولز

نشانی وبسایت خویش را در جعبه جان دار وارد نمائید و آنگاه مورد Add Property را گزینش کنید. خب، تهنیت می گوئیم. در حال حاضر وب سایت شما در کنسول جستجوی گوگل بیش تر شده‌است.

در مرحله بعدی، می بایست سایتی را که بیش تر نموده اید، تایید نمائید. نحوه های مختلفی برای انجام این فعالیت موجود است. اینکه چه روشی برای شما بهتر عمل می نماید به تجربه شما در عمل با HTML، توان آپلود پوشه در تارنما، حجم و سایز تارنما تان یا این که داشتن بقیه برنامه های گوگل متصل سایت تان بستگی دارااست. در شرایطی‌که این مورد ها شما‌را سرگردان میکنند، نگران نباشید در پی با طریق انجام این فعالیت آشنا خواهید شد.


برچسب: سئو در مشهد،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۱۷ شهریور ۱۳۹۸ساعت: ۰۷:۰۰:۱۱ توسط:علی پور موضوع: نظرات (0)

اجزای نخستین گوگل آنالیتیکس

در مطلب قبل که راهنمای کامل نصب و به کار گیری از گوگل آنالیتیکس برای افراد مبتدی و تازه کار بود صحبت‌هایی در ارتباط با اجزای نخستین گوگل آنالیتیکس نمودیم البته در ادامه قصد داریم به شکلی دقیق و مصور هر یک از این مفاهیم و طریق ساخت و به کار گیری از آن ها را به طور بی نقص تشریح کنیم در این مطلب به رویکرد ساخت و تهیه نما ها و غربال ها در گوگل آنالیتیکس پرداخته ایم .

بهترین سئو کار

جهت مشاهده (Views) نماهای مرتبط به یک زیرمجموعه در اکانت کاربری گوگل آنالیتیکس مایحتاج است در وهله نخستین روی آیتم Admin در ناحیه ستون سمت چپ کاغذ کلیک کرده و بعدازآن در صفحه‌ای بعدی از ستون View گزینه View Settings را گزینش نماید .

View
Settings گوگل آنالیتیکس هنگامی‌که یک زیرمجموعه یا این که به‌اصطلاح Property را ساخت میکنید و آنگاه بر روی آیتم View Settings کلیک می کنید گوگل آنالیتیکس به‌صورت اتومات یک نمای بدون هر جور فیلتر به‌عنوان All Web Site Data را تولید می کند .
این نمایه دربردارنده کلیه داده‌های ناپخته و فیلتر نشده‌ای است که از زیرمجموعه مرتبطش جمع‌آوری شده‌اند . همچنین این را نیز خاطرنشان کنیم که نام View مورداشاره را به Raw data تغییر دهیم تا هر بار که این نما را مشاهده کردیم به حافظه داشته باشیم بر روی‌داده‌های مو جود در آن هیچ فیلتری اعمال نشده هست .

 


برای تغییر تحول نام یک نمایه بایستی عبارت موردنظر خود را در نصیب View Name تایپ نمائید و بعدازآن بر روی دکمه‌ای Save در انتهای ورقه کلیک نمائید .
در این مرحله قصد داریم یک نمایه آزمایشی Test View ساخت کنیم تا قادر باشیم از این روش هر بار تنظیمات موضوع تست قرار دهیم؛ البته سؤال این می‌باشد که چرا به یک نمایه تستی نیاز داریم و آزمودن تنظیماتی که هر تراز اعمال میگردند اهمیت دارند؟ در شرای در اجرای پیکربندی اشتباهی را مرتکب شویم قابلیت و امکان داراست سهواً اطلاعات مهمی را از دست دهیم که می‌توانستیم از زیرمجموعه هدف استخراج‌کنیم . لذا مطلوب میباشد هر تنظیمی که قصد اعمال کردنش راداریم، مقدمه در نمای آزمایشی بیازماییم .

برای تولید نمای تستی بر روی منو کشویی View کلیک نمایید و آیتم Create new view را تعیین نمایید .
در
برگه بعدی که بازخواهد شد اسم نمای تازه ایجادشده را Test View بگذارید

و سپس روی دکمه‌ی Create View کلیک کنید .


پس از تولید View یک‌بار دیگر به صفحه‌ی Admin بازخواهیم گشت، ولی این بار در ستون View گزینه‌ی Test View انتخاب‌شده می باشد . در این مرحله و از ستون یادشده گزینه‌ی View Settings را تعیین کنید . در صفحه‌ی View Settings قدری به سمت پائین برگه اسکرول نمائید و آنگاه در بخش Bot filtering گزینه‌ی Exclude all hits from known bots and spiders را تیک بزنید . این کار به شما امداد می‌کند ترافیک بات‌های موتورهای جستجو و مواقعی دیگر ازاین‌دست را فیلتر کرده و آنان را در داده‌های جمع‌آوری‌شده و گزارش‌های تولید گشته بر مبنایشان دخیل نکنید . پس از تیک زدن گزینه‌ی نام برده روی دکمه‌ی Save کلیک نمایید .


برچسب: بهترین سئو کار،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۱۴ شهریور ۱۳۹۸ساعت: ۰۷:۱۵:۵۰ توسط:علی پور موضوع: نظرات (0)

با به کارگیری از SSL

با به کارگیری از SSL، دیگر اطمینان دارید که داده ها سری و مهم بازدیدکنندگان تارنما شما رمزنگاری‌شده و مدام درجایی امن مراقبت می گردند . این مورد نه‌فقط در حفظ امنیت، بلکه در رتبه‌بندی سئو شما نیز موءثر هست . بگذارید واضح‌تر بگوییم، اگر از پروتکل HTTPS استعمال نمی‌کنید گوگل به سایت شما برچسب «ناامن» می‌زند و این موضوع را به بازدیدکنندگان نیز اطلاع‌رسانی مینماید .

سئو در مشهد

در صورتی‌که تا حالا از پروتکل HTTPS به کار گیری نمی‌کردید، احتمال دارد خوبتر باشد همین هم اکنون با سرور میزبان خود تماس بگیرید .

8)
وب سایت وردپرسی خود را ازنظر سرعت بهینه‌سازی کنید سرعت لود نه‌تنها یک فاکتور اساسی برای رتبه‌بندی وب سایت شماست، بلکه در تجربه کاربری بازدیدکنندگان هم تأثیرگذار می‌باشد . بر شالوده تحقیقات انجام‌شده هر چه مقطع بارگذاری برگه طولانی‌تر شود احتمال آنکه بازدیدکنندگان صفحه را ترک کنند نیز فراتر می‌رود .
برای این‌که تخت گاز بار گذاری وب سایت خویش پی ببرید ابزارهای مختلفی وجود دارااست که با محاسبه وب سایت شما از صفرتا صد نمره‌ای به آن می‌دهد . و عواملی که منجر کندی بارگذاری وب سایت شما می‌شوند را نیز معرفی مینماید و برای برطرف نمودن آن‌ها راهکارهای را ارائه می‌کند؛راهکارهای نظیر فشرده‌سازی تصاویر کش کردن فایل‌ها در مرورگر که سرعت لود را بالاتر می‌برند .
وردپرس
افزونه‌های متخلفی برای این مراد دارااست که به‌عنوان‌مثال می‌توان از افزونه تحت اسم برد: WP
Rocket، WP Super Cache، Smush Image Compression and Optimization و WP-Optimize
9)
شما هنوز هم می بایست لینک سازی را در سال 2019 در راهکار سئو خود داشته باشید بر مبنا پژوهش ها که اخیر SEMrush انجام داده می باشد این مطلب را صریح می کند که لینک‌ها، برای سایت‌های متمرکز روی کلیدواژه که ماهانه کمتر از 10000 کاوش دارند، اهمیت مضاعف بیشتری از بقیه دست اندرکاران دارا هستند . همچنین، اهمیت لینک‌های داخلی را نیز فراموش نکنید .

اگر در هریک از مطالب خود، به سایر مطالب قدیمی‌تر تارنما پیوند بدهید ضمن ارتقا بازدید از صفحات میتوانید مدت‌زمان باقی ماندن خواننده روی وب‌سایت را نیز ارتقاء دهید . همینطور ارتقا نرخ تعامل کاربران هم مسئله دیگری می‌باشد که با دادن لینک‌های درونی به دست خواهید آورد .

10)
سئو وردپرس با پلاگین Yoast SEO در صورتیکه از دربین لیستی که تابه‌حال ابلاغ کردیم صرفا بخواهید یک مسئله را انجام بدهید ،آن‌یک مسئله همین نصب و راه‌اندازی پلاگین Yoast SEO خواهد بود .

از قدمت پلاگین یوست سئو نزدیک به آبادی سال می‌گذرد،اما تیم توسعه‌دهنده این افزونه در این سال‌ها هیچوقت از به‌روزرسانی آن بر اساس قانون ها جدید سئو و الگوریتم‌های گوگل دست نکشیده‌اند .

بعضا
مزایای به کار گیری از پلاگین یوست سئو وردپرس به شرح زیر هستند:
بهینه‌سازی کامل محتوا: افزونه Yoast SEO از شما می خواهد که یک کلمه حساس دارای اهمیت برای نوشته‌تان گزینش کنید، بعد اطمینان حاصل مینماید که از آن در نقاط استراتژیک مقاله به کارگیری کرده‌اید . همچنین پلاگین Yoast SEO شما‌را در تالیف توضیحات متا (شرح کوتاهی از مقاله که تحت لینک و پیوند آن در گوگل به نمایش درمی‌آید) نیز ارشاد مینماید که این قضیه به معنای ارتقاء کلیک روی مقاله‌تان خواهد بود .


ساخت نقشه‌های وب سایت XML به‌صورت خودکار: کافی می باشد روی دکمه منحصر به فرد به این فعالیت کلیک فرمائید تا افزونه یوست سئو از تمام پست‌ها، صفحات و تصاویر شما نقشه وبسایت بسازد .


اضافه کردن مداد لینک‌ها به فید RSS: از این که مطالبتان را بدزدند خسته شده‌اید؟ پلاگین Yoast SEO به‌طور مداد لینک و پیوند مقاله را به فید RSS شما طولانی تر می‌نماید تا گوگل بداند که شما آفریننده این محتوا بوده‌اید .


البته یکی دیگر از مزایای افزونه یوست سئو وردپرس ، امکان بیشتر کردن یک‌سری کلیدواژه به مطالب شماست . همان‌طور که فراتر هم گفتیم، استانداردهای سئو در سال 2019 به سمتی پیش رفته که هر چه از تعداد و تنوع بالاتری از عبارات اصلی به کار گیری کنید، نتایج بهتری خواهید گرفت .


برچسب: سئو در مشهد،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۱۴ شهریور ۱۳۹۸ساعت: ۰۷:۰۸:۲۱ توسط:علی پور موضوع: نظرات (0)

برگه حساس سرچ کنسول گوگل


برای اینکار، زمانی که در برگه حساس سرچ کنسول گوگل میباشید (مطابق عکس بالا) ، بر روی آدرسی که می خواهید به عنوان دامنه حیاتی تعیین شود، کلیک کنید .

سئو در مشهد

من در اینجا روی نشانی https://graywebmaster .com کلیک می کنم . این مسئله به طور کامل انتخابی هست و به سلیقه شخصی شما برمی گردد البته توصیه اینجانب به شما این می‌باشد که ترجیحا نسخه https و سوای www را تعیین کنید . چون علاوه بر ظاهر امن https، به عامل نبودن www ، نشانی URL وبسایت شما کوتاه تر و اصطلاحا Seo-Friendly می شود .

پس
از کلیک کردن روی آن، برگه ای مطابق عکس پایین باز می شود :


آموزش
گوگل وبمستر تولز | ابزار وبمستر گوگل | گوگل کنسول برای مشاهده تصویر در سایز اصلی، بر روی آن کلیک فرمایید .

درحال حاضر بر روی علامت چرخ دنده در کناره سمت راست کلیک نمائید و آنگاه گزینه Site Setting کلیک کنید .
ورقه ای مطابق عکس تحت برای شما باز می شود :
فراگیری
گوگل وبمستر تولز | ابزار وبمستر گوگل | گوگل کنسول برای مشاهده تصویر در سایز اصلی، بر روی آن کلیک فرمائید .

(* به برهان این‌که ما سایت را از آدرس nhasanzade .ir به graywebmaster .com تغییر و تحول دادیم و هنگام انتقال، دامنه مقصد را گزینش کردیم، به همین استدلال این منو برای ما فعال نمی باشد . منوی پیشفرض مطابق عکس می باشد .)

حالا در نصیب Preferred Domain می بینید که یکسری گزینه برای ما نمایش داده می شود .
آیتم ها به ترتیب این موردها را ابلاغ می نمایند :
هیچ دامنه کلیدی گزینش نمی کند .
دامنه با اهمیت را بر روی URL با www و پروتکل http قرار می دهد .
دامنه حیاتی را بر روی URL بدون www و پروتکل http قرار می دهد .
(دامنه اساسی را بر روی URl با www و پروتکل https قرار می دهد .)
(دامنه اصلی را بر روی URl فارغ از www و پروتکل https قرار می دهد .)
سفارش
من به شما این می باشد که به هیچ تیتر مورد اول را انتخاب نکنید! زیرا همانطور که پیش تر هم گفتم، گوگل ابلاغ کرده می‌باشد در حالتی که دامنه مهم گزینش نکنید، ممکن می باشد به تیتر نمونه ما URL های با www و بدون www را به تیتر دامنه های جداگانه شناسایی کنیم!
طبیعتا
در صورتی‌که این واقعه بیافتد علاوه بر احتمال ساخت محتواهای یکسان و کپی، تاثیر بک پیوند ها و لینک سازی هایی که انجام می دهید زیاد ناچیز می شود، زیرا درواقع بها بک لینک و پیوند ها در میان ۲ یا این که ۴ تارنما جدا تقسیم می شود!
پیشنهاد دیگر این که از دامنه غیراصلی خود به دامنه حیاتی خود ریدایرکت ۳۰۱ بدهید . در این شرایط تمام کاربرانی که چه بسا به اشتباه آدرس با www شما را وارد کنند، URL بدون www شما را در نشانی توشه خواهند رویت کرد که نیز برای UX و هم برای سئو مطلوب تر میباشد .
۲)
انتخاب International Targeting در شرای به گوگل بگویید که مخاطبان انگیزه شما در چه کشوری هستند، فراوان می تواند به شما امداد کند، چرا که گوگل اخیرا تلاش بر این دارد که نتایج کاوش را مطابق با لوکیشن کاربران باصرفه نماید .

درصورتی که دامنه محلی داشته باشید، مثل .ir یا .uk یا .us ، خود گوگل این موضوع را متوجه می شود اما درصورتی که دامنه های دیگری مانند .com ، .net یا .org داشته باشید، می بایست خودتان این زمینه را به گوگل بگویید .

برای اینکار به منوی International Targeting مراجعه کنید و منطقه خویش را اعلام نمائید .

به
همین سادگی!
فراگیری
گوگل وبمستر تولز و قابلیت های آن اکنون شما سایت خویش را در پنل ابزار وبمستر گوگل ثبت کرده اید و می توانید از امکانات این ابزار استعمال فرمائید .

گوگل وب مستر قابلیت ها و تجهیزات فوق العاده ای دارااست . در این نصیب می خواهم بعضی از مهم‌ترین امکان های آن را معرفی کنم، طرز عمل با آن را فراگیری بدهم و همینطور یک محرمانه نکات حرفه ای برای سواستفاده (!) از این امکان ها را به شما بگویم . پس با من یار باشید .

۱)
ثبت وب سایت مپ تارنما مپ (Site Map) به شما امداد می کند که سایتتان زیاد سریعتر ایندکس شود .

البته دقت کنید که در صورتی‌که شما یک وبسایت با ۱۰۰ کاغذ داشته باشید، احتمالا قضیه سایت مپ خیلی اهمیت نداشته باشد البته در صورتی که یک سایت با هزاران برگه داشته باشید، مسلما این قضیه به کمک شما می آید و سبب ساز می شود صفحه های تارنما شما فراوان سریعتر ایندکس شود .

برای ثبت وب سایت مپ در پنل گوگل وبمستر تولز ، آغاز می بایست آدرس تارنما مپ خود را داشته باشید . بخش اعظم تارنما های وردپرسی، پلاگین Yoast Seo را دارند . این افزونه برای شما به چهره قلم تارنما مپ ایجاد می کند .
شما می توانید مطابق عکس زیر، از بخش سئو > همگانی > تب قابلیت و امکان > آیتم XML SiteMap بر روی آیتم See the XML Sitemap کلیک نمائید :


برچسب: سئو در مشهد،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۱۳ شهریور ۱۳۹۸ساعت: ۰۷:۱۷:۳۸ توسط:علی پور موضوع: نظرات (0)

فایل robots .txt


Disallow
فرمان Disallow به ربات‌ها می‌گوید که چه فولدرهایی از وب سایت شمارا نباید محاسبه کنند . در راستی این دستور، بیانگر نشانی صفحه‌ای است که می خواهید از رویت کرد روبات‌ها مخفی بماند .
برای نمونه در صورتی‌که مایل نیستید موتورهای جستجو، تصاویر وبسایت شما‌را ایندکس کنند، میتوانید تمام تصاویر وبسایت را باطن یک فولدر در هاستینگ خود قرار دهید و از دسترس موتورهای کاوش خارج سازید .فرض کنیم که تمام این تصاویر را به باطن فایل “Photos” منتقل کرده‌اید .

سئو در مشهد
برای آنکه به موتورهای کاوش بگویید که این تصاویر را ایندکس نکند، می بایست دستوری مانند پایین را بنویسید:
*
:User-agent Disallow:
/photos
با واردکردن دو خط کد بالا در فایل robots .txt، به هیچ‌یک از ربات‌های جستجو گر اذن ورود به پوشه تصاویر وب سایت را نمی‌دهد . در کد دستوری بالا، نصیب “User-agent: *” بیان کنده این می‌باشد که اجرای این فرمان برای همگی ربات‌های جستجو ضروری میباشد . نصیب “Disallow: /photos” می‌گوید که ربات، اجازه ورود یا ایندکس فولدر تصاویر تارنما را ندارد .

Allow
موتور جستجوی گوگل یک سری جور روبات منحصر به فرد به خود داراست که معروف‌ترین آن‌ها بانام Googlebot شناخته میشود و وظیفه محاسبه و ایندکس صفحات وب را بر عهده دارااست . این ربات نسبت به سایر ربات‌های جستجوگر، اوامر بیشتری را متوجه میشود . علاوه بر اوامر “User-agent” و “Disallow”، ربات گوگل امر دیگری به اسم “Allow” را هم شعور می‌نماید .

امر Allow به شما امکان می دهد تا به ربات گوگل بگویید که اذن مشاهده یک فایل، در فولدری که Disallowed شده را دارد .
برای فهم خوب تر این دستور، اذن بدهید که از نمونه گذشته استفاده کنیم، خوب تر نیست؟
در نمونه گذشته حرفه کدی را قراردادیم که به ربات‌های جستجو، اجازه دسترسی به تصاویر وبسایت را نمی‌داد . تمام تصاویر وب سایت را داخل یک فولدر به اسم Photos قراردادیم و با امر تحت یک فولدر robots .txt
ایجاد کردیم:
*
:User-agent Disallow:
/photos
حالا تصور نمائید داخل این پوشهٔ ما که در هاستینگ وب سایت قرار دارد، چهره ای به نام seo .png وجود داراست که میخواهیم Googlebot آن را ایندکس نماید .
با استعمال از فرمان Allow می‌توانیم به ربات گوگل بگوییم که این عمل را انجام دهد:
در
ادامه بخوانید: الگوریتم RankBrain *
:User-agent Disallow:
/photos Allow: /photos/seo .png

این دستور به ربات گوگل می گوید که اجازه مشاهده و ایندکس پوشه seo .png را دارد، علی‌رغم این که فولدر Photos از دسترس ربات‌ها خارج‌شده میباشد .

یادگرفتن ایجاد فولدر robots .txt
همان‌طور که در به‌طور بی نقص توضیح دادیم برای رئیس ربات‌های موتورهای کاوش از دو دستور اصلی که دربرگیرنده User-agent و Disallow می‌باشد به کار گیری میشود .
با ترکیب این دو امر شما قادر خواهید بود ضوابط مختلفی برای دسترسی به صفحات داخلی وب سایت خویش اوضاع کنید . برای نمونه با یک User-agent می‌توان مشخص و معلوم کرد چند آدرس را معرفی نمود و یا این که برعکس این کار .
شما می توانید با قرار دادن نام هر یک از ربات‌ها به‌عنوان User-agent ضوابط معینی برای آن ها تعریف نمایید و با به کار گیری از کاراکتر به‌جای اسم در فولدر robots .txt یک قانون را برای کلیه روبات‌ها اعمال نمائید .
مانند:
*
:User-agent /Disallow:
/folder1
موتور جستجوی گوگل تعدادی مدل روبات خاص به خویش را دارد که معروف‌ترین آن ها بانام Googlebot شناخته میشود و وظیفه تحلیل و ایندکس صفحات وب را عهده‌دار میباشد . روبات Gogglebot-image هم موظف به تحلیل تصاویر سایت‌ها و ایندکس کردن آن ها است .

User-Agent:
Googlebot /Disallow:
/folder2
همینطور شما کارکشته میباشید بهروش‌های مختلفی قوانین خویش را اعمال کنید، می‌توان یک صفحه مشخص و معلوم و یا یک جور از صفحه ها را برای یک امر تعریف نمائید .
مثال‌های پایین روش‌های متفاوت استعمال از این امرها است: برای
خودداری از دسترسی روبات‌ها به تمام محتویات وبسایت از کاراکتر / استعمال می‌کنیم
/:Disallow

برای
خودداری از دسترسی به یک پوشه یا مدل از تارنما نام آن را وارد کنید
/Disallow:
/blog
برای
اعمال محدودیت روی یک صفحه مختص نشانی ظریف آن را بدون اسم وبسایت وارد کنید
/Disallow:
/blog/keyword-planner
برای
محدود کردن یک تصویر بر روی وبسایت آدرس آن را به یاور User-agent مربوط به آن وارد کنید
User-agent:
Googlebot-Image Disallow: /images/seo .jpg

و
برای پنهان کردن تمام تصاویر جانور بر روی وبسایت از روئت کرد موتورهای جستجو از فرمان ذیل به کارگیری کنید
User-agent:
Googlebot-Image /:Disallow

همچنین
شما می توانید یک نوع فولدر مشخص و معلوم را از روئت کرد موتورهای جستجو پنهان نگه‌دارید، به‌عنوان‌مثال برای تصاویری با فرمت gif


برچسب: سئو در مشهد،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۱۲ شهریور ۱۳۹۸ساعت: ۰۷:۴۷:۲۹ توسط:علی پور موضوع: نظرات (0)

اساسی ترین دلیل در سئو

نسبتاً میشه خاطرنشان کرد اساسی ترین دلیل در سئو داشتن بک لینک عالی و با کیفیت، که در این مطلب از سری مقاله های سئو تیم پباده سازی وبسایت وب شهر موردها مربوط به بک لینک چیست؟ روش های بک لینک سازی، نکات با اهمیت در رابطه بک پیوند ها و تاثیر آن در سئو را برای شما ابلاغ خواهیم کرد .

سئو در مشهد

قبلی از هر چیز در‌صورتی‌که داده ها زیادی در مورد بک پیوند ها نداری مقاله معرفی بک پیوند را مطالعه فرمائید .

بک لینک و پیوند سازی به عملیات قرار دادن لینک و پیوند وب سایت در تارنما های دیگر گفته میگردد . از این راه برای سئو و بالا بردن مرتبه وبسایت در موتورهای جستجو به کارگیری می‌شود . در صورتیکه عملیات ساخت لینک و پیوند و تصاحب کردن لینک و پیوند از سایتهای دیگر به صدق و طبق اصول صورت پذیرد سکو اینترنت وبسایت در موتورهای جستجو بالا خواهد بک لینک رایگانرفت و در غیر این صورت احتمال دارد صدمات جبران سنگینی به درجه اینترنت وبسایت از رویت کرد موتورهای جستجو وارد آید و وبسایت ذی‌ربط از نتایج جستجو پایین بیاید .

تاکید سئو در هم اکنون حاضر بخش اعظم بر روی بک لینک و پیوند به چنگ آوردن و محتوای می‌باشد . در این مطلب طریق اصولی بک پیوند سازی را به شما فراگیری خوا‌هیم اعطا کرد .

ساده ترین روش برای اخذ سکو در موتورهای کاوش پیوند سازی می باشد که می تواند در هر مکانی رخ بگیرد البته در شرای به صدق و اصولی انجام شود . شما زمانی که روی یک لینک و پیوند کلیک می نمایید این مساله را ابلاغ کرده اید که به محتوای ارائه گردیده توسط این وب سایت عشق و علاقه مند میباشید و این می تواند یک امتیاز مثبت برای آن وب وبسایت از دید موتورهای جستجو باشد .

قبلی از شروع به فعالیت الگوریتم پنگوئن گوگل وبمستران تعدادی تارنما و وب لاگ ساخت میکردند و آن‌ها را به یکدیگر پیوند میدادند که این راه با ظهور و اجرایی شدن پنگوئن گوگل از در بین رفت و حتی سایتهایی که از این راه استفاده میکردند جریمه شدند .

چه‌طور
لینک عالی پیدا کنیم که به مرتبه بندی وب سایت در گوگل امداد کند؟
به روزرسانی الگوریتم گوگل نشان داده هست که وب وبسایت شما می تواند با داشتن بک لینک های غلط دچار اختلال شود .
چه‌گونه شما کیفیت بک لینک های سایتتان را قضاوت می کنید؟ چه وبسایتی عالی میباشد و از کدام صفحه وب سایت باید لینک دریافت کنید؟ لینک
ها هنوز نیز مهمترین دلیل مرتبه بندی برای گوگل می باشد ( با اثرات مثبت و منفی )
لینک
های درست
**** اشتباه نکنید : کلیه لینک های قلم بد می‌باشند .

کلیه بک پیوند هایی که به طور خود کار ایجاد می شوند هیچ تاثیری بر مرتبه بندی وب سایت شما نخواهند داشت . در حالتی که این لینک و پیوند ها nofallow میباشند جایی برای نگرانی وجود ندارد . در صورتیکه از ابزارههایی که بک لینک خودکار ساخت می کنند به کار گیری کردید خوب تر میباشد برای حذف آن ها مبادرت فرمائید تا باعث به مجازات وب وبسایت شما نشود .


برچسب: سئو در مشهد،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۱۱ شهریور ۱۳۹۸ساعت: ۰۷:۳۶:۰۲ توسط:علی پور موضوع: نظرات (0)

اسنیپت چیست؟ و آیا کاربردی در سئو دارد؟

قطعه های ویژه یا اسنیپت های گوگل یک مجال استثنایی برای بازاریاب هایی می‌باشد که در قضیه فضای مجازی عمل دارند، چون با استفاده از اسنیپت های نو گوگل می توانند سئو تارنما خویش را بهبود دهند و ترافیک بالایی را از گوگل جذب نمایند .

سئو در مشهد

اسنیپت
چیست؟ و آیا کاربردی در سئو دارد؟
یک عدد از خوش شانسی های شما هنگامی میباشد که در گوگل جستجو می کنید و اسنیپت های گوگل را می بینید . در شرای شما از گوگل یک سوال بپرسید، گوگل ناخودآگاه و مشتاقانه پاسخ سوال شما را با اسنیپت می دهد . این پاسخ ها در قالب یک قاب یا این که باکس در قسمت Position Zero (لینک ابتدایی و سرآغاز پیوند ها در صفحه اول گوگل) در کاغذ اول نمایش داده می شود .

برای اینکه این معنا را خوب تر فهم نمایید خوبتر می‌باشد بیایید در گوگل به دنبال سوال “چگونه وب سایتمان را با صرفه کنیم؟” به گویش انگلیسی بگردیم . گوگل در مواجه با این سوال جواب را در قالب Snippet نمایش می دهد . در اکثر حالات یک کادر اسنیپت به تیتر پاسخ نشان داده می شود، اما این به این مفهوم نمی باشد که این مسئله برای کلیه موقعیت ها یکسان باشد . گهگاه ممکن می‌باشد دو و یا سه کادر محاوره ای در جواب سوال نمایان شود .

شکل
تحت این زمینه را بهتر سناریو می دهد:
اسنیپت,اسنیپت
چیست,افزایش بازدید
گاهی تایم ها فرمت Snippet های گوگل قدری مختلف میباشد و به چهره بولت و نقطه و یا این که چه بسا عدد سناریو داده می شود .

در شکل ذیل گونه دیگری از سناریو اسنیپت های گوگل را می بینید .

افزایش
ترافیک سایت,بهبود سئو سایت,بهینه سازی اسنیپت
ممکن است
برای شما این سوال پیش آمده باشد که چرا Snippet ها اینقدر برای سایتها، وبلاگ ها و… اهمیت دارد؟
برهان این سوال قرارگیری تارنما و محتوای شما در Position Zero و لینک یک در برگه نخستین گوگل میباشد .
چه چیزی بالاتر از این‌که گوگل تبلیغ وب وبسایت و یا این که کسب و عمل شما را انجام دهد؟
مزایای
استفاده از اسنیپت های گوگل در سئو سایت:
سبب جذب و افزایش ترافیک وبسایت شما می شود .
سبب ارتقاء بازدید و Visibility سایت شما و در نهایت بهبود مرتبه سایت می شود .
اسنیپت باعث افزایش اعتماد کاربران و گوگل به سایت شما می شود .
اعتبار وبسایت شما را برای جذب ترافیک ارتقاء می دهد .
هر کدام از عارضه ها بالا خود به تنهایی می تواند استدلال استعمال از Snippet های گوگل باشد .


برچسب: سئو در مشهد،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۱۰ شهریور ۱۳۹۸ساعت: ۰۷:۱۳:۴۷ توسط:علی پور موضوع: نظرات (0)

با صرفه سازی محتوا

با صرفه
سازی محتوا باصرفه سازی محتوا در حوزه های مختلفی بررسی می گردد . در موضوع سئو داخلی On Page Seo مباحثی در رابطه با محتوای تکراری و کیفیت محتوا و مواردی از این دست مشاجره می شود . در قضیه سئو خارجی مسائلی مانند بازاریابی محتوا و تبلیغات محتوا در فضای آنلاین و موضوعاتی مشابه به آن مورد مطالعه قرار می‌گیرد .

بهترین سئو کار
بهبود محتوای سایت این روز ها به معنا ایجاد محتوای مرتبط با خواست مخاطب میباشد . مراد از خواست مخاطب خواسته مخاطب از کلمه و واژه جستجو گردیده در گوگل یا این که بقیه موتورهای کاوش می باشد .بصورت عامیانه اگر بخواهیم این موضوع را توضیح دهیم می بایست بگوییم که، هرچه محتوای ساخت گردیده ما رابطه بیشتری با واژه و کلمه کاوش شده بوسیله مخاطب داشته باشد . احتمال نمایش لینک وب سایت ما در صفحه نتایج جستجو بالاتر رفته و احتمال اخذ سکو خوبتر در موتور جستجو نیز اکثر می‌گردد .
امروزه گوگل برای ادراک قضیه مد لحاظ کاربران به تعامل کاربران با تارنما های متعدد در آن موضوع می پردازد . مثلا اگر اکثر اوقات کاربرانی که عبارت باطری خودرو را جستجو می نمایند . در نتایج جستجو روی لینک صبا باتری کلیک می نمایند . گوگل رابطه معناداری بین باطری ماشین و این برند پر اسم و رسم ایجاد باطری تولید می‌کند و در نتایج جستجو شرکت های ایجاد باتری بیشتر از دیگر کمپانی ها لیست خواهند شد . مثلا در شرای تارنما شما صرفا به ارائه اطلاعاتی در باره باتری اتومبیل می‌پردازد و فروش باتری اتومبیل در حوزه فعالیتش نیست . احتمال دریافت سکو خوبتر نسبت به فروشندگان باتری خودرو کاهش میابد . چون که مخاطبان اکثر اوقات آن گاه از جستجوی کلمه باتری اتومبیل بر روی پیوند سایت های فروش باتری کلیک کرده اند .
شایسته ترین باصرفه سازی برای وب سایت ساخت محتوایی است که اکثر اوقات مخاطبان خواستار آن میباشند . اما نباید رعایت اصول نگارش محتوا و همینطور تبلیغ برای محتوای ساخت شده را فراموش کرد . مطلقا چه بسا بهترین محتوا هم در شرای تبلیغ نشود بوسیله مخاطبان مورد استقبال و اعتنا قرار نمی گیرد .


برچسب: بهترین سئو کار،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۷ شهریور ۱۳۹۸ساعت: ۰۹:۱۴:۵۰ توسط:علی پور موضوع: نظرات (0)

سایت گوگل در توضیح برتری کیفیت به کمیت محتو

نکته : سایت گوگل در توضیح برتری کیفیت به کمیت محتوا، مثالی در ارتباط با سایتی می زند که در برگه ای توضیح شیوه آبپز کردن تخم مرغ را ارائه داده میباشد و با آنکه 150 واژه و کلمه بخش اعظم در آن به عمل نرفته می باشد . اما از نظر گوگل محتوای با کیفیتی محسوب می شود . البته می بایست به این نکته اعتنا داشت که اهمیت یک زمینه با تعداد کلماتی که در رابطه آن مورد می توان نوشت رابطه بدون واسطه داراست . گوگل مقاله ای نظیر آبپز کردن تخم مرغ را با 150 کلمه و واژه به درجه 1 خواهد رساند . اما همین قائده در درجه دهی به مقاله ای در ارتباط با طرز احتراق در توربین موتور جت هواپیما راست گو نخواهد بود .

سئو در مشهد

5-
به آنالیز وب سایت خود اعتنا کنید کار محتوا گذاری کاری است که به محافظت نیاز دارد . یعنی آنکه نمی بضاعت یک پست را درج کرد و فارغ از محاسبه تاثیر آن بر میزان مخاطب سایت به سراغ دیگر موارد سئو سایت رفت . شما می بایست بطور مداوم محتوای تارنما خود را رصد فرمائید . قابل انعطاف افزارهای مختلفی برای این عمل جانور است . گوگل آنالیتیکس یک عدد از محبوبترین این ابزارها میباشد که چک تارنما را بصورت مجانی در اختیار شما قرار می دهد . شما می بایست دوران ماندگاری یوزرها در سایت، نرخ خروج یوزرها از سایت، تعداد کاغذ باز گردیده در هر Session ) Session در گوگل به مفهوم وقتی می‌باشد که استفاده کننده در تارنما باقی‌مانده است . معمولاً Session را مترادف کار هایی که کاربر در این بازه انجام می دهد نیز به عمل می برند .) و . . . می باشد . با رصد زمان ای این عامل ها در فیس بروز نقص‌ در وبسایت سریعتر می توانایی اختلال را یافت و چک کرد .

در‌صورتی‌که نرخ پریدن یوزرها از کاغذ ای در سایت بسیار باشد . شما می توانید به چک علل پرداخته و مشکلاتی مانند عدم نیز خوانی مراد مخاطب با مقاله درج گردیده در صفحه را یافته و تغییرات اضطراری را اعمال فرمایید . محتوا صرفا دلیل خروج یوزرها از تارنما نمی باشد . مشکلاتی نظیر رابط کاربری ضعیف و یا گرافیک زشت نیز می تواند به به عبارتی مقدار باعث خروج یوزرها از وبسایت شود .

6-
بازنویسی محتوای درج گردیده در سایت متاسفانه در بخش بازنویسی محتوای درج گردیده با خلل ها متعددی روبرو خواهید شد . بسیاری از کاربران از بازنویسی محتوای کهن خود اجتناب می کنند و برخی دیگر مقاله ها دیرین خود را بصورت صددرصد تغییر‌و تحول می دهند . که هر دو روش غلط است . بازنویسی محتوای دیرین بایستی تنها به افزودن مطالب دارای ربط جدید و رفع ایرادهای جانور محدود شود .

البته محتوایی که به تازگی ایجاد کرده اید هم قطعاً گذشته از تکثیر می بایست بازبینی شود . یک عدد از مواردی که به سئو وب سایت امداد می نماید کوچک کردن گزاره ها و درج سریعتر افعال یا به عبارتی کوچک کردن گزاره ها هست .

امداد به چنگ آوردن از یک شخص دیگر برای آنالیز محتوای ایجاد شده می تواند به کاسته شده از مقدار خطاها یاری کند .

 


برچسب: سئو در مشهد،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۷ شهریور ۱۳۹۸ساعت: ۰۹:۰۷:۰۶ توسط:علی پور موضوع: نظرات (0)